1976'dan Günümüze

 
 

.

 
 

 
.
Kurucumuz ve Pastaneciliğin duayen ismi KAZIM ŞAHİN

.

. PASTANECİLİĞİN DUAYEN İSMİ VE KURUCUMUZ KAZIM ŞAHİN, KIRIKKALE' DE YILIN AHİ'Sİ SEÇİLMİŞTİR

 

    05.11.1947 Yılında Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde Dünya'ya geldi. İlköğretimi doğduğu köyde bulunan Hocaköyü ilköğretim okulunda tamamladı. İlkokuldan mezun olduktan sonra çeşitli iş yerlerinde serbest olarak çalıştı. Ardından  1964 yılında Ankara – Samanpazarı’nda tatlı ve pastacılık mesleğine çırak olarak başladı.

    1967 yılına kadar çıraklığa başlamış olduğu işyerinde çalıştı. 1967 yılında askerlik görevini başladı. Askerlik görevinden sonra daha önce çalıştığı, pastacılığın ve pastaneciliğin temel eğitimini almış olduğu işyerinde çalıştı. Burada 1 yıl çalıştıktan sonra Kırıkkale’ye geldi.

    Kırıkkale’ye geldikten sonra çeşitli işyerlerinde çalıştı. Ardından ileriki yıllarda Kırıkkale'de  marka, güven ve pastaneciliğin tek adresi olacak olan Şahin Pastanesi'ni 12 Temmuz 1976 yılın’da kurdu.

    Bugünlere kadar müşterilerine güler yüzlü ve usta kadrosuyla hizmet sunmaya çalışan Kazım ŞAHİN, gelecek nesillere bırakılacak en büyük mirasın, güvenilirlik ve dürüstlük olduğu ülküsüyle yıllarca siz değerli müşterilerine hizmet sunmayı bir ilke olarak kabul etmiştir.

     
       

 

                 " 1976'dan Günümüze Şahin Pastanesi "